Heroes rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Вход

Забравих си паролата!

Форум
carrie
administrator ▪
nathaniel
administrator ▪
evelyn
administrator ▪
Latest topics
» - Търся си другарче за рп
One rainy day .. /Mia & Derek./ Icon_minitimeСъб Апр 19, 2014 3:03 pm by Alison

»  Alison
One rainy day .. /Mia & Derek./ Icon_minitimeПет Апр 18, 2014 6:08 pm by Evelyn Herondale

» we're heroes ;; spam
One rainy day .. /Mia & Derek./ Icon_minitimeВто Апр 15, 2014 5:48 pm by -thrill.

» - Търся си другарче за гиф
One rainy day .. /Mia & Derek./ Icon_minitimeПон Апр 14, 2014 6:07 am by ▲.Dominic

» One rainy day .. /Mia & Derek./
One rainy day .. /Mia & Derek./ Icon_minitimeНед Апр 13, 2014 8:38 pm by Mia Jackson.

» out of the ashes i rise with my red hair, and i eat men like air.
One rainy day .. /Mia & Derek./ Icon_minitimeНед Апр 13, 2014 4:51 pm by Evelyn Herondale

» Цитати от книги
One rainy day .. /Mia & Derek./ Icon_minitimeНед Апр 13, 2014 1:21 pm by -helena

» В момента чета...
One rainy day .. /Mia & Derek./ Icon_minitimeНед Апр 13, 2014 11:06 am by Nathaniel Whitmore

» Последната книга, която прочетох.
One rainy day .. /Mia & Derek./ Icon_minitimeНед Апр 13, 2014 11:03 am by Nathaniel Whitmore

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 2 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 2 Гости

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 23, на Вто Ное 16, 2021 9:21 am

One rainy day .. /Mia & Derek./

2 posters

Go down

One rainy day .. /Mia & Derek./ Empty One rainy day .. /Mia & Derek./

Писане by Mia Jackson. Съб Апр 12, 2014 11:47 am

Брюнетката влезе в малкото кафене и затвори чадъра си. Беше един от онези хладни, пролетни дни, в които сиви облаци надвисваха над града. А днес, за бонус на всички граждани - валеше дъжд. Миа никога не се оплакваше от времето, защото знаеше, че няма смисъл. Просто приемаш реалността и продължаваш да си вършиш задълженията.

Момичето си взе капучино и седна на една от масите до прозореца. Това може би беше единственото кафене, в което имаха навика да слагат цветя около стъклените витрини, гледащи към оживената улица.

Постепенно кафенето взе да се препълва. Някои дори стояха прави. И всичко това, само защото не искат да се намокрят. Стига де, та те да не са от захар!

Накрая брюнетката не издържа, взе пластмасовата чаша с кафе и излезе навън. За щастие вече почти бе спряло да вали, та дори слънчеви лъчи бях успели да разкъсат тъмните облаци.

Миа зави зад ъгъла и в същия момент се сблъска с някого. Част от кафето се разплиска по земята, но не изцапа нито нея, нито непознатия.

- О, Боже! Съжалявам! Толкова съм невнимателна! - веднага започна да се извинява за разсеяността си. Дано само мъжа пред нея не бе от онези, които се вбесяват лесно.
Mia Jackson.
Mia Jackson.

Брой мнения : 191
Join date : 05.04.2014
Age : 28

Върнете се в началото Go down

One rainy day .. /Mia & Derek./ Empty Re: One rainy day .. /Mia & Derek./

Писане by Derek. Съб Апр 12, 2014 12:20 pm

Вървях бавно по почти пустите улици на града. Харесвах спокойствието, а причината да няма почти никой навън в момента беше, защото валеше. Нямах чадър, но пък малко вода никога не ме беше спирала и аз крачех, без дори да имам посока. Мразех тези дни, когато кошмарите ми бяха твърде натрапчиви и не можех да ги избутам от главата си, колкото и да се опитвах. Виждах хората, набутани плътно и кафетата, магазинчетата и ресторантите, покрай които минавах, се пръскаха по шевовете от тълпите вътре. Нямаше място дори, за да помръднеш. И тъй като не бях фен на големите компании, това веднага ме отказа да влизам където и да било. А и не бях в настроение за това.
Свивайки по една от влажните улици, неочаквано някой ме връхлетя. Прибирайки мократа коса назад от очите си, забелязах дребното момиче пред себе си, което веднага започна притеснено да се извинява. Единствената ми реакция беше да повдигна вежди. Тя изглеждаше съвсем крехка и незнайно защо ми мина мисълта, че сякаш всеки момент ще се счупи пред очите ми.
-Изгорихте ли се? - беше единственото, което казах и без да реагирам нито на извиненията й, нито на инцидента, който не беше по нейна или моя вина, се канех просто да я подмина и да продължа с краченето. Вместо това обаче извадих от джоба си кърпа, която определено си беше влажна, след като бях стоял под дъжда и й я подадох.
-Ето. Не бих казал, че ще свърши кой знае каква работа, но все пак.. - повдигнах рамене и скрито я огледах, вниманието ми насочено единствено върху това дали кафето я е поляло, тъй като аз си оставах мокър, но само от дъжда. Наблюдавайки момичето с доза безразличие, ми се щеше да я уверя да не се притеснява, както и че не е станало кой знае какво, но не ми беше до тези усилия в момента. Какво значение щеше да има, дори и да се държах учтиво с нея? За мен вече нямаше разлика.
Derek.
Derek.

Брой мнения : 12
Join date : 11.04.2014

Върнете се в началото Go down

One rainy day .. /Mia & Derek./ Empty Re: One rainy day .. /Mia & Derek./

Писане by Mia Jackson. Съб Апр 12, 2014 12:47 pm

Беше странно да се натъкнеш на човек, който поне има капка възпитание и човечност, и не те подминава като пътен знак. И все пак никога не знаеш кога ще им се сториш безразлична и ще те лишат от компанията им.

Миа поклати отрицателно глава и пое влажната кърпа. Избърса капките горчива течност, попаднали върху пръстите ѝ, и се усмихна на мъжа пред нея.

- Всъщност, кафето бе изстинало и не се изгорих, но благодаря, че попитахте.

Най - накрая се осмели да го огледа по - обстойно. Мъжът бе по - висок с около глава над нея. И целият бе мокър. Брюнетката не завиждаше на тези, имали късмета да усетят студения дъжд по кожата си днес, но, изглежда, на мъжа пред нея този факт не му пречеше особено.

- Явно дъжда ви е сварил неподготвен. - отбеляза и се усмихна отново.

Чудеше се дали да се представи, но не искаше да притеснява човека. Все пак, тя бе виновната за случилото се и едва ли в такава ситуация на някого би му било до разговори с персоната, едва заляла го с кафе.
Mia Jackson.
Mia Jackson.

Брой мнения : 191
Join date : 05.04.2014
Age : 28

Върнете се в началото Go down

One rainy day .. /Mia & Derek./ Empty Re: One rainy day .. /Mia & Derek./

Писане by Derek. Съб Апр 12, 2014 3:06 pm

Момичето проговори отново, но не внимавах особено какво казва. Можех да си представя как изглеждам в очите й - мокър, сериозен и мълчалив. Може би изглеждах като подозрителен тип, но и това не беше от особено значение за мен в момента. А когато тя отбеляза, че дъжда ме е сварил, само повдигнах рамене.
-Всъщност не беше така. Излязох нарочно. - можех само да предположа колко странно трябва да бяха прозвучали думите ми за нея, но какво пък. Не бях в настроение, а повтарящият се кошмар се въртеше в главата ми до такава степен, че чак ми причиняваше главоболие.
-И между другото, аз съм Дерек. - не й подадох ръка, нито се усмихнах или нещо такова, а просто се представих, колкото да не съм изцяло непознат за нея, когато се канех да я питам следващия си въпрос
-Можете ли да ми препоръчате някое отдалечено и пусто местенце? - исках да се усамотя, но с този народ по заведенията, това просто беше невъзможно. Разтривайки уморено слепоочията си, се стараех да не изглеждам твърде смръщен пред нея, макар да имах импулса да направя точно това. Трябваше ми само малко спокойствие, за да успея да прогоня духовете на миналото. Дали непознатата щеше да бъде склонна да ми помогне в това отношение? Не бях свикнал да изисквам помощ или съвети, но все пак сега беше наложително, особено от повтарящите се в съзнанието ми картини, които ми се щеше да забравя, но това със сигурност нямаше как да стане.
Derek.
Derek.

Брой мнения : 12
Join date : 11.04.2014

Върнете се в началото Go down

One rainy day .. /Mia & Derek./ Empty Re: One rainy day .. /Mia & Derek./

Писане by Mia Jackson. Съб Апр 12, 2014 3:47 pm

Не се срещаха често хора, които биха излезли навън без чадър нарочно в такова дъждовно време. Фигурата пред нея се представи като Дерек, но сякаш само тялом присъстваше. Личеше си, че мислите му са някъде другаде.
Хората минаваха покрай тях, като някои ги гледаха на кръв. Може би беше заради факта, че бяха на средата на тротоара.
Изведнъж мъжът я попита дали знае някое отдалечено и пусто място. В самия град  нямаше такива места, но извън него имаше доста, които отговаряха точно на описанието.
- Всъщност има един доста пуст бар, в покрайнините на града е. Ако искаш мога да те закарам дотам.
Брюнетката извади ключовете от колата си, която се намираше недалеч от кафенето, и ги стисна в ръката си. Ако в крайна сметка Дерек се съгласеше тя да го закара, щеше да може да го опознае. Дано само не си помислеше някоя глупост, като например, че ще го отвлече или пък че ще го заведе в бара и ще се опита да го напие. Тя не беше такъв човек.
- Между другото .. Казвам се Миа. - промълви едва - едва и се усмихна. Чувстваше се неудобно, когато някой ѝ говори на "Вие".
Mia Jackson.
Mia Jackson.

Брой мнения : 191
Join date : 05.04.2014
Age : 28

Върнете се в началото Go down

One rainy day .. /Mia & Derek./ Empty Re: One rainy day .. /Mia & Derek./

Писане by Derek. Нед Апр 13, 2014 12:53 pm

Повдигнах вежди, учудвайки се, че тя ми предлагаше това. А лицето й издаваше твърде голяма невинност. Сякаш не изглеждах достатъчно подозрителен, или пък тя имаше някакво непреодолимо желание да й се случи нещо? Със сигурност не беше толкова глупава. Може би просто беше наивна? Повдигайки вежди за един кратък момент, в който я наблюдавах, погледа ми се местеше от лицето й към ключовете в ръката й и обратно. След което кимнах, правейки жест с глава напред и казах
-Води ме тогава, Миа. - заравяйки ръка в мократа си коса, за момент се почесах зад тила. Не знаех какво да мисля, но в един момент ми мина мисълта, че можех да я вкарам в леглото. Твърде лесно. Тя беше красива, а едно такова дребно и хубаво момиче като нея може би не трябваше да се доверява твърде лесно. За щастие, не бях такъв и може би щеше да се зарадва, че не възнамерявах да й правя нищо, но отчасти се питах и къде й беше ума да кани в колата си някой като мен, който изглеждаше подозрително. 
Крачейки до нея, стигнахме колата й. Огледах я, тъй като беше хубав модел, но не казах нищо. Затваряйки се в малкото пространство, двамата мълчахме и след като бях закопчал колана си, просто облегнах глава назад. Наистина имах нужда да прогоня миналото. Преди се бях надявал, че да се напия ще ми помогне да спя, но алкохола само влошаваше нещата и към кошмарите на сутринта можех да прибавя и махмурлук - което наистина не беше особено приятна комбинация.
-Винаги ли предлагаш на непознати да ги закараш? Не те ли е страх, че може да ти направят нещо? - наруших тишината, погледа ми зареян през прозореца. Беше добро начало на това да се поразсея от мислите си, след което я погледнах, виждайки как караше, очите й съсредоточени върху пътя пред нас.
Derek.
Derek.

Брой мнения : 12
Join date : 11.04.2014

Върнете се в началото Go down

One rainy day .. /Mia & Derek./ Empty Re: One rainy day .. /Mia & Derek./

Писане by Mia Jackson. Нед Апр 13, 2014 2:00 pm

Миа бе изцяло съсредоточена в пътя. От време на време поглеждаше към Дерек, но той бе зареял поглед през прозореца. Изведнъж той наруши тишината, питайки брюнетката дали винаги предлага на непознати да ги закара. Често се случваше да я мислят за беззащитна. Но тя бе върколак. А и винаги носеше със себе си оръжие.
- Всъщност, не ми се случва често. Но не се боя - мога да се защитавам.
Миа се усмихна и за миг погледна към мъжа до нея. Какво ли му се беше случило? Имаше сенки под очите, които издаваха проблемите със съня. Не искаше да му се бърка, защото явно имаше достатъчно проблеми на главата, но честно - любопитството я разяждаше отвътре.
Колата се движеше със средна скорост по пътя, от време на време изпреварваше други. Скоро стигнаха до светофар и Миа намали, натискайки спирачката.  Извърна глава встрани, поглеждайки към Дерек и се усмихна притеснено.
- Ако мога да попитам .. Какво ти се е случило? Само, ако ти се говори, де ..
Брюнетката за момент отклони поглед и също се загледа през прозореца, чакайки светофара да светне зелено.
Mia Jackson.
Mia Jackson.

Брой мнения : 191
Join date : 05.04.2014
Age : 28

Върнете се в началото Go down

One rainy day .. /Mia & Derek./ Empty Re: One rainy day .. /Mia & Derek./

Писане by Derek. Нед Апр 13, 2014 2:41 pm

Любопитството понякога беше опасно нещо. И досадно. Трябваше ли всеки да те пита, щом забележи нещо странно? Честно казано, в повечето случаи предпочитах да не ме притесняват. А и това момиче .. Миа, тя изглеждаше твърде невинна. Някак си начина, по който ми обясни, че може да се защитава, не ми се стори твърде убедителен. По-скоро ми мина мисълта, че й трябваше някой, който да я пази. Е, това със сигурност не беше моя работа, както не беше и нейна да се бърка в това какво ми се е случило, както попита. Повдигнах рамене, наблюдавайки я.
-Ще трябва да вкараш в системата ми солидно количество алкохол, че да поискам да говоря. - усмихнах се, осъзнавайки лъжата си, но все пак не знайно защо не исках директно да отрязвам въпроса й. Е, беше си вярно, че темата за миналото не беше една от най-желаните от мен, особено сега, когато усилено се опитвах да прогоня повтарящият се кошмар, така че реших да го обърна на шега
-А и не си ли чувала какво казват? Най-добре се споделя в леглото.. - сега вече се усмихнах развеселено, оставяйки я да интерпретира думите ми както поиска. Първото й действие, след това което бях казал, беше да дръпне лоста за скоростите някак рязко, сменяйки на друга предавка и колата отново потегли, след като беше светнала зелената светлина. Честно казано нямах особено добра представа къде точно ме водеше тя, или пък къде се намирахме в момента, в това число. Но не беше като да имаше особено значение. А и аз не бях като нея - последното, с което някой би ме описал, е 'невинност' или нещо подобно. Все още усмихвайки се, не пропуснах иронията на тази си мисъл, изучавайки лицето й в профил, докато тя шофираше.
Derek.
Derek.

Брой мнения : 12
Join date : 11.04.2014

Върнете се в началото Go down

One rainy day .. /Mia & Derek./ Empty Re: One rainy day .. /Mia & Derek./

Писане by Mia Jackson. Нед Апр 13, 2014 7:03 pm

Миа се усмихна, облиза устните си, които в момента ѝ се струваха някак пресъхнали, и превключи на скорост. Колите пред тях бавно започнаха да се придвижват напред, но за момента, ума на брюнетката бе далеч от пътя.
- Едното може да се уреди .. – прошепна и крадешком го погледна. Той просто си играеше с мозъка ѝ. Явно все още я мислеше за толкова мила и беззащитна. Но, въпреки, че не го показваше, тя не бе това, за което се представяше. Брюнетката се наведе леко напред и натисна копчето на касетофона на автомобила, а в колата се разнесе ритмична и бърза музика.
- Ако искаш пусни нещо, което ти харесва. А на задната седалка има някакви дискове ..
Момичето погледна в огледалото за обратно виждане и съзря черно, лъскаво Ауди. Спомни си за онази гонка в дванадесети клас, когато за малко не катастрофира. Все пак бе доста глупаво да се състезават в онзи зимен ден, когато пътищата бяха замръзнали. За щастие, нямаше пострадали.
Миа разтръска глава, отървавайки се от спомените и огледа пътя, уверявайки се, че кара в правилната посока.
- Сигурен ли си, че алкохола ще ти помогне? – попита тя, извъртайки глава към мъжа. Това всъщност не беше любопитство. Тя просто се опитваше някак да помогне.
Mia Jackson.
Mia Jackson.

Брой мнения : 191
Join date : 05.04.2014
Age : 28

Върнете се в началото Go down

One rainy day .. /Mia & Derek./ Empty Re: One rainy day .. /Mia & Derek./

Писане by Derek. Нед Апр 13, 2014 7:23 pm

Игнорирайки коментара й за музиката, тъй като наистина не ме интересуваше какво ще слушаме, все още се усмихвах, отговаряйки на въпроса й с въпрос
-Защо, ако кажа, че няма да помогне, ще ми предложиш ли нещо друго? - засмях се, говорейки многозначително, но шеговито. Това момиченце наистина май не знаеше какво значи чувство за самосъхранение - да срещне непознат, канейки го в колата си и разговаряйки така наивно с него. Или криеше нещо, или аз пропусках някоя важна подробност тук .. Извръщайки глава напред към пъти, присвих очи и се замислих. Не беше изключено тя да лъже, но и да беше така, нямаше значение. Не исках нищо от нея, а и не беше като да е задължена да ми казва истината.
-Виж, просто ме закарай до мястото и ти се махам от главата. Няма нужда да се тревожиш какво ще свърши работа и какво не.
Повдигнах рамене, погледа ми съсредоточен навън върху бързо движещите се дървета. Най-вероятно тя сега щеше да ме нарече 'кретен' или нещо подобно, тъй като си се държах като такъв, но какво значение имаше? Още преди да я срещна единственото ми желание беше да се поразсея, така че си беше излишно да усложнявам нещата. А и тя не можеше да ми помогне - какво толкова щеше да стори, дори да й кажех? Цялото това нещо нямаше смисъл. И леко започваше да ме дразни. Протягайки ръка, натиснах копчето за радио и се съсредоточих върху избора на станция.
Derek.
Derek.

Брой мнения : 12
Join date : 11.04.2014

Върнете се в началото Go down

One rainy day .. /Mia & Derek./ Empty Re: One rainy day .. /Mia & Derek./

Писане by Mia Jackson. Нед Апр 13, 2014 7:42 pm

Защо продължаваше да отговаря на въпросите ѝ с въпрос. Нямаше никакъв смисъл. Та тя просто се опитваше да му помогне, защото в известна степен знаеше какво му е. Всъщност не знаеше какво точно му е, защото той не казваше почти нищо.
- Много обичаш да се заяждаш с хората, а?
Брюнетката реши да спре с опитите си да разбере повече за Дерек и продължи да шофира. Тишината ги бе обгърнала, като единственото, което я нарушаваше, бе вятъра и колите, които се движеха около тях. След около петнадесет минути мълчание, Миа сви наляво в една отбивка и скоро достигнаха бара. Наподобяваше  много тези от дивия запад – с изпочупена дървена веранда и две врати.
- Пристигнахме! – уведоми най – накрая и изгаси колата. Извади ключовете и слезе бавно, затръшвайки вратата след себе си.
Момичето влезе вътре и за момент се закашля от праха във въздуха. Едно момче, на около двадесет, се усмихваше странно зад бара докато бършеше една от чашите.
- Здравейте, г-це Джаксън. Какво ви мъчи сега? Мога ли да помогна някак?
Брюнетката го изгледа злобно и тръгна измежду масите, насочвайки се към бара. Бе идвала тук рядко, но поради липсата на клиенти, момчето я бе запомнило – очевидно.
- Ти си барман, не психиатър. За мен уиски. Дерек?
Момичето се извърна и погледна въпросително към мъжа. Искаше пусто място – готово. Вярно, не бе от най – луксозните, но поне имаше добър алкохол.
Mia Jackson.
Mia Jackson.

Брой мнения : 191
Join date : 05.04.2014
Age : 28

Върнете се в началото Go down

One rainy day .. /Mia & Derek./ Empty Re: One rainy day .. /Mia & Derek./

Писане by Derek. Нед Апр 13, 2014 8:14 pm

Малката млъкна, което за мен си беше добре дошло. Не беше като да целях да се заяждам или нещо такова, само че когато исках да съм сам, а не бях, се случваше. Особено, щом бях в това състояние, борейки се със спомените, а в същото време някой не спира да ме разпитва, сякаш съм подложен на кръстосан разпит. Или поне такова чувство имах от цялата тази работа. Не ми харесваше. Ама никак. Какво очакваше тя? Цветя и рози? Не беше като и тя да се наслаждаваше на компанията ми още от самото начало, преди да стана груб, така че какво значение имаше? Смръщих се леко, а за щастие през това време бяхме стигнали и Миа паркира пред малък и разнебитен бар. Изглеждаше като пусто и мизерно място, но за мен беше идеално. И беше и насред нищото, което значеше, че после имах възможността да се отдам на една усамотена разходка, по време на която да си събера мислите. Сега обаче.. беше време за приятната част.
-За мен скоч. Двоен. Чист. - някак не се учудих нито от факта, че тук познаваха Миа, нито от троснатия начин, по който тя говореше. Беше рязка и отсечена, тона й твърд, но това не ми правеше впечатление. Настаних се на една от масите, като тя зае един от другите столове и аз огледах бара.
-Явно имаш вкус. Въпреки навика си да задаваш прекалено много въпроси. - смигнах й, а през това време алкохолът ни беше сервиран от момчето зад бара и аз насочих вниманието си върху чашата пред мен, отпивайки щедра глътка и наслаждавайки се на вкуса от алкохола в гърлото си - ето това вече си беше нещо, което просто нямаше как да не оцениш, независимо от състоянието, в което се намирах.
Derek.
Derek.

Брой мнения : 12
Join date : 11.04.2014

Върнете се в началото Go down

One rainy day .. /Mia & Derek./ Empty Re: One rainy day .. /Mia & Derek./

Писане by Mia Jackson. Нед Апр 13, 2014 8:38 pm

Дерек седна на една от масите в дъното на заведението, а Миа хвана за облегалката един от столовете и седна така, че облегалката бе пред нея. Брюнетката се вгледа в лицето на мъжа и започна да го изучава. Изведнъж се почуди какъв е. Не беше обикновен човек, личеше си. По – вероятно бе да е част от Героите.
Момичето обгърна внимателно чашата с тънките си пръсти и я приближи към устните си. Преди да отпие, прошепна „Наздраве!”, сетне напитката се разля в гърлото ѝ.
- Явно имаш вкус. Въпреки навика си да задаваш прекалено много въпроси.
Тя се усмихна след думите му и сви рамене. Тя си беше такава. Винаги бе любопитна и понякога, без да иска, нарушаваше личното пространство на хората около себе си.
- Ако ще те напивам, по – добре да е с добър алкохол, нали?
Естествено, не искаше да го напие. Всичко беше просто шега. Щеше да изпие още няколко питиета, ще си поговори с него, и в крайна сметка, ако той не желае да е край него, щеше да си тръгне.
Брюнетката погледна към бара, където момчето правеше всичко възможно да разбере за какво си говорят. Явно тя не бе единствената с неконтролируемо любопитство в бара.
Mia Jackson.
Mia Jackson.

Брой мнения : 191
Join date : 05.04.2014
Age : 28

Върнете се в началото Go down

One rainy day .. /Mia & Derek./ Empty Re: One rainy day .. /Mia & Derek./

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите